Lista aktualności Lista aktualności

Członkowie PTL odznaczeni

Członkowie Polskiego Towarzystwa Leśna przy Nadleśnictwie Skierniewice zostali odznaczeni Srebrnymi Odznakami Honorowymi.

Historia Polskiego Towarzystwa Leśnego sięga 1882 roku. Odbył się wówczas I Walny Zjazd Galicyjskiego Towarzystwa Leśnego. Pod obecną nazwą Towarzystwo istnieje od 1925 roku. II Wojna Światowa przerwała jego działalność, która została wznowiona w 1946 roku.

Jak można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiego Towarzystwa Leśnego "Jednym z  podstawowych zadań (...) jest inicjowanie badań naukowych na potrzeby leśnictwa oraz powiązanie nauki z praktyką czyli efektywne wdrażanie najcenniejszych rozwiązań do praktyki. Polskie Towarzystwo Leśne bierze czynny udział w toczących się dyskusjach nad przyszłym kształtem gospodarki leśnej, m.in. w opracowywaniu założeń strategii rozwoju lasów, założeń polityki lesnej i sposobów ochrony zasobów leśnych".

W dniu 12.02.2020 roku w siedzibie Nadleśnictwa Złoczew odbyło się spotkanie członków PTL.
Na spotkaniu został omówiony plan działania na 2020 rok (wyjazd do Katynia, spływ kajakowy rzeką Rawka, ogólnopolski zjazd członków PTL – Katowice, wrzesień 2020 roku), aktualna sytuacja finansowa, wspomnienia z działalności za lata 1965-1970 (Kronik PTL). Został wygłoszony wykład przez Panią  dr hab. Beatę Woziwodę na temat korzyści i zagrożeń dla środowiska płynących z uprawy dębu czerwonego.

Srebrnymi odznakami zostali odznaczeni:
Kol. Magdalena Grabowska, Kol. Zbigniew Marat, Kol. Mariusz Wasiak