Lista aktualności Lista aktualności

Lasy - żywy organizm

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, opracowanej w ramach projektu „Łódzkie bardziej francuskie”...

     Międzynarodowa fundacja GoodPlanet, pod przewodnictwem znanego francuskiego fotografika Yanna Arthus-Bertranda, chroni lasy, walczy o ich przetrwanie między innymi poprzez programy świadomości społecznej i wystawy edukacyjne, takie jak otwarta w dniu 29.04.2013 r. w Skierniewicach, przy ul. Piłsudskiego 2. Można tu obejrzeć zdjęcia przybliżające tematykę lasów na świecie. Wystawa została zorganizowana przez Regionalną Akademię Twórczej Przedsiębiorczości, w ramach projektu „Łódzkie bardziej francuskie", koordynowanego przez Ambasadę Francuską oraz Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur.
       Pod wszystkimi zdjęciami znajdują się ciekawe opisy. Zachęcamy do zapoznania się z tematyką wystawy. Można uzyskać wiele cennych informacji na temat lasów naszej planety, gospodarki leśnej w różnych regionach świata, ochrony lasów oraz zagrożeń, roli kulturowej, jak również bioróżnorodności tych złożonych ekosystemów.
       Wystawa będzie czynna do 25 maja.

 

http://www.desforetsetdeshommes.org/pl/plakaty_pl