Lista aktualności Lista aktualności

Oddaj krew pod choinkę!

Też chcesz zrobić coś dobrego? ODDAJ KREW POD CHOINKĘ! Lasy wspólnie z RCKIK


Leśnicy zachęcają by porzucić na chwilę świąteczne przygotowania i zrobić coś dla innych! Dobry uczynek możemy spełnić jeszcze przed Świętami – w poniedziałek, 21 grudnia przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Franciszkańskiej 17/25 odbędzie się akcja krwiodawstwa. Pomóżmy tym, którzy potrzebują Daru Życia!


Akcja ODDAJ KREW POD CHOINKĘ potrwa od 7:00 do 15:30 (rejestracja krwiodawców).

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.
Jeżeli więc:


•    jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia
•    czujesz się zdrowy
•    ważysz nie mniej niż 50 kg
•    pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi


Zjedz lekki posiłek, zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości i zgłoś się 21.12.2019 do Rejestracji w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi (godz. 7-15:30).


Zrób dobry uczynek i odbierz dar od leśników, choinkę z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi! Do każdego drzewka dołączona będzie eko bombka, a wśród wszystkich uczestników akcji rozlosowane zostaną maskotki bociana czarnego, promujące projekt Bociany Czarne Online.


Kontakt:
Alicja Sitek – RDLP w Łodzi 724 722 208 rzecznik@lodz.lasy.gov.pl
Damara Kaźmierska – Koordynator Sekcji Organizacji Honorowego Krwiodawstwa
(42) 61 61 416, 530 999 829, 665 616 800, propagowanie@krwiodawstwo.pl