Wydarzenia Wydarzenia

Przyłącz się do akcji #sadziMY

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i indywidualnie posadź drzewko!


Sadzonki będą rozdawane już 24 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju. Odbiór sadzonek będzie możliwy na Szkółce Centralnej przy siedzibie Nadleśnictwa Skierniewice od godz. 10.00 do 14:00 lub wyczerpania zapasów.


Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Już jutro, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie zasad Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


Ilość sadzonek jest ograniczona, warunki wyjątkowe, aby bezpiecznie odebrać sadzonkę umów się telefonicznie: 600 474 423 (Leśniczy ds. szkółkarstwa).