Lista aktualności Lista aktualności

Akty wandalizmu w nowych miejscach postoju pojazdów

         Na przełomie 2019/2020 roku Nadleśnictwo Skierniewice wykonało cztery nowe miejsca postoju pojazdów: dwa przy drodze Skierniewice - Bolimów, jedno przy drodze Skierniewice - Huta Zawadzka oraz jedno na odcinku drogi asfaltowej należącej do nadleśnictwa z Rudy do Kamiona.  Głównym celem poczynionych inwestycji jest dalsze udostępnianie lasu społeczeństwu – ludziom odwiedzającym las rekreacyjnie, miłośnikom przyrody, grzybiarzom czy sportowcom. W ten sposób chcemy także ograniczyć wjeżdżanie pojazdami do lasu, co zgodnie z art.161 KW oraz Ustawą o Lasach jest zabronione.
          Niestety, jak widać na zamieszczonych zdjęciach, nie wszyscy wiedzą do czego służą te miejsca.  Jeszcze przed montażem ogrodzeń i wyposażenia zostały  one zniszczone przez kierowców quadów i aut, którzy urządzają sobie na nich szaleńcze jazdy, niszcząc nawierzchnię. Nadleśnictwo jeszcze przed oddaniem do użytku miejsc postojów dokonało naprawy zniszczonej nawierzchni.  W ostatnich tygodniach nieznany sprawca wyrwał część ogrodzenia w jednym z miejsc postojowych.
Prosimy wszystkich, którym leży na sercu poszanowanie naszego wspólnego dobra o kontakt w przypadku zauważenia aktów wandalizmu.  

 

Telefony do Nadleśnictwa Skierniewice – 46 831 20 18 (19 lub 20),  600 474 411, 539 991 682.